Na “naši” nekdanji prireditvi smo, po lanskem prvem izostanku v zgodovini zaradi Korona virusa, prvič uživali le kot gostje, brez organizacijskih stresov … Verjemite, res prijetno … Novi organizatorji odlično nadaljujejo naše delo na novemu, še enemu izmed čarobnih zimsko-športnih prizorišč svetovnega formata v naši prelepi domovini. Morda je za popoln vtis manjkalo le sonce in več udeleženih, predvsem v doslej vedno množičnem netekmovalnem smučarskem teku ŠPM na 2 km. Kdo ve kaj je vzrok za manjši obisk največje šolske zimsko-športne prireditve v državi? Tudi Gorjancev bi nas lahko bilo več na avtobusu, pa tudi med nekategoriziranimi smučarji tekači … Ne nazadnje smo srečali našo legendarno bronasto olimpijko Petro Majdič … Ja, pa drugič … Seveda smo privoščili OŠ Šmartno pri Litiji, da jih je žreb končno nagradil s čokolado velikanko. Doslej niso imeli sreče, kljub dejstvu, da so vedno prisotni. “Potrpljenje je božja mast” pravi pregovor, ki velja tudi za Šport mladih. Naši najboljši posamični rezultati na ŠDP v smučarskem teku: 1. Živa Bijol in Mirjam Tomaževič. Ekipno: 2. mesto (svojo uvrstitev je prispevalo 8 tekmovalcev: Živa Bijol, Mirjam Tomaževič, Matija Korošec, Neža Larisi, Tara Torkar, Ema Žemva, Jošt Pogorevc, Aljaž Repe, Timotej Žemva). Iskrene čestitke! Hvala vsem, ki ste prišli uživati v zimski pravljici!

Rezultati ŠDP     Video     ŠDP tekmovanja OŠ Gorje     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na tem tekmovanju     Nosilci medalj na ŠDP     Nosilci pokalov na ŠDP     Nosilci medalj in pokalov na ŠDP

Na “naši” nekdanji prireditvi, 27. Šolskem planiškem maratonu (ŠPM) in šolskem državnem prvenstvu v smučarskem teku (ŠDP) bodo nastopili mladi smučarji tekači ŠD Gorje in nekaj nekategoriziranih ter planinski krožek OŠ Gorje, ki bodo šli na pohod v Tamar. Vsem velika hvala, da si boste vzeli čas in prispevali svojo pozitivno energijo. Organizator največjega šolskega zimsko-športnega dogodka v državi je Zavod za šport RS Planica. Od vas učen(k)cev pričakujemo vrhunsko obnašanje in vzgojenost. USTREZNA OBLAČILA!!!