Ja, kar dve leti smo čakali ta, za nas, kultni šolski športni dogodek … Tokrat na prelepi novi trasi ob Zbiljskem jezeru. Izkazali so se nekateri posamezniki: Živa Bijol 5., Anamarija Poklukar 9., Ana Rogač 13., Mirjam Tomaževič 15., Maša Majer 16., ekipa 8. razredov (Živa Bijol, Anamarija Poklukar, Matevž Majer, Nace Jelenc) pa je “pisala” zgodovino naše šole in dosegla našo prvo ZMAGO in plaketo (doslej 2. in 3. mesto) med 27 šolami. Globok poklon vsem “osmarjem”, ki so resnično (za)blesteli!!! V rezultatskem smislu smo pogrešali naše ostale tekmovalne kategorije … Svoj velik doprinos so prispevali tudi k odličnem 4. mestu v novi tekmovalni kategoriji, mešani štafeti 4 x 500 m (D+ F + F + D – rezultat je seštevek časov obeh štafet šole). Zanimiva novost … V vseekipni konkurenci (8 najboljših dosežkov) je 16. mesto soliden dosežek, ne pa presežek, med 48 prisotnimi ekipami šol. V državi je okrog 450 OŠ … Žal mnogi ne razumejo kultnosti dogodka, da bi morali biti prisotni vsaj na krosu … Ja, to pač ni naš problem, mi imamo to urejeno … Morda še nekaj letošnje (skoraj na vseh krosih so enake rezultatske zahteve za vrh …) statistike, če si želimo nekoč zmagati v vseekipni konkurenci: zmagovalci so dosegli 70 točk : 8 tekačev = 8,75 mesto/tekača; bronasti pokal 79 točk : 8 tekačev = 9,87 mesto/tekača; 6 uvrščena ekipa (kar bi bil naš rekord) 89 točk : 8 tekačev = 11,12 mesto/tekača. Naše letošnje povprečje: 134 točk : 8 tekačev = 16,75 mesto/tekača … Skratka, številni izvrstni dosežki in globok poklon učen(ke)ci! Osvojiti medaljo ali ekipno plaketo na tem tekmovanju je izjemen dosežek … Nekaj odličnih “obetov” za prihodnost so pokazali naši najmlajši tekači od 1. do 4. razreda. Vsem se zahvaljujemo in čestitamo za vzorne nastope in odlično športno obnašanje. Ja, za nami je res prijetno doživetje in druženje s športnimi prijatelji! Na prizorišču smo opazili, da smo vsi komaj čakali “pokoronski” kros … Kmalu pa sledijo že tudi atletska tekmovanja na stadionu … Se vidimo? Po informacijah so tudi na pohodu in kolesarjenju uživali … Še enkrat se zahvaljujemo KK Gorje za odlično pomoč pri realizaciji kolesarjenja!

Rezultati OŠ     Video     Dosedanji dosežki OŠ Gorje na ŠDP v krosu (po letih)     Dosežki OŠ Gorje na ŠDP     Nosilci ekipnih pokalov na ŠDP     Nosilci medalj in pokalov na ŠDP     Koliko je “vredna” medalja:  2017  2010  2009     Spomin na tekmovanja:  2019  2018  2017  2016  2015  2014

V Zbiljah ob Zbiljskem jezeru bo prvič potekalo najmočnejše tekmovanje v krosu v državi, šolsko državno prvenstvo. Zadnja izvedba tega tekmovanja je bila v Velenju daljnega leta 2019 … Zadnji dve izvedbi 2020 in 2021 je “odnesel” Covid19 … Konkurenca bo zagotovo spet izjemno močna, saj bodo tekmovali vsi najboljši atleti iz države, ob njih pa še mnogi odlični športniki drugih športov. Seveda brez 53 učen(k)cev OŠ Gorje na tem kultnem dogodku ne gre. Učen(ke)ci 6. – 9. r. bodo na tem dogodku opravili 3. športni dan. Seveda upamo tudi na odlične dosežke in vrhunsko vzgojenost … Kolesarji in pohodniki bodo uživali na čudovitih poteh po dolini Radovne. Hvala KK Gorje za pomoč pri ŠD. Vsem želimo veliko uspeha in prijetnih doživetij!

Štartna lista     Navodila za športni dan (DOKONČNA RAZLIČICA, 20. 4. 2022 OB 9.00)     Soglasje za 1. – 5. razred     Bilten tekmovanja     Vremenska napoved ARSO     Vreme RTV SLO 1, torek 19. 4. 2022 ob 19.00     Dosedanji dosežki OŠ Gorje na ŠDP v krosu (po letih)     Dosežki OŠ Gorje na ŠDP     Koliko je “vredna” medalja: 2017  2010  2009     Spomin na pretekla tekmovanja ŠDP v krosu: ŠDP 2019     ŠDP 2018     ŠDP 2017     ŠDP 2016     ŠDP 2015     ŠDP 2014