Najprej tipično športno vprašanje … Kaj imata skupnega g. Matjaž Kek in g. prof. Primož Poklukar? Ne veste? Preveč se posvečate socialnim omrežjem, kjer, žal, s šolskimi zgodbami po kakovosti ne moremo konkurirati … Ja, jasno, oba sta selektorja … Prvi slovenske nogometne reprezentance, drugi medobčinske … Ja, medobčinske reprezentance ljubiteljev vrhunske umetnosti! Naš šolski “Picasso” se je odločil udeležiti se vrhunskega svetovnega umetniškega dogodka, na katerega prihajajo množice (milijoni?) iz celega Sveta, zbral reprezentante (učen(ke)ce) iz OŠ Gorje in OŠ Lipnica, dal pravo vizijo trenerjem (učitelj(icam)em), brez vsakršne dileme določil kapetana, Luko Pora in ponovno spisal vrhunsko umetniško pravljico za vse udeležene potnike. Ja, že kar 15 let se dogajajo, od leta 2007 naprej. Ustavi ga lahko le Covid19 … Šele 10 let po prvi udeležbi na dogodku, so na Zavodu za šolstvo RS za učitelje pripravili seminar, da bi kdo od njih svojim učencem ponudil Bienale … Skoraj prepričani smo, da ne plačujejo avtorskih pravic … Kuratorka Cecilia Alemani je za letošnjo izvedbo določila slogan “The milk of dreams”. Kapetan je imel posebno čast, na prizorišče je prispel s profesionalnim šoferjem, posebnim vozilom in jahto … Ja, arhitekti pred stoletji niso razmišljali o dostopu z vozički … Le kaj so mislili, ko so naredili toliko stopničastih mostov? S skupnimi močmi naše Ekipe smo odpravili njihove konstrukcijske napake. V Lukovo čast in v zahvalo njegovi mami Marti, ki tako lepo skrbi zanj, smo tri dekleta in učitelj, namesto uporabe Vaporetta za transport, prehodili peš vse arhitektonske ovire od parkirišča na Piazzale Roma do trga San Marco in nazaj, skupaj 2 x 40 minut. Zagotovo bi Luka isto pot z veseljem in brez vsakršnega jamranja opravil, če bi le mogel. Kaj pa videno v Arsenale-u in Giardinih? VRHUNSKO! Tudi nerazumljivo … Poglejte si slike in video … Upajmo, da se omenjena z začetka besedila tudi razlikujeta … Uspešnega nogometnega selektorja “kavč selektorji” na mnogih forumih nenehno kritizirajo, upamo pa, da v Gorjah cenimo našega selektorja. Ali ga? Se zavedamo, kaj omogoča otrokom? Kolega Primož, iskrene čestitke in hvala za “mlečne sanje”!!! Ja, dragi bral(ke)ci, opravičujemo se za nekoliko športnega pridiha pri umetniški novici … Zaradi pomanjkanja novinarjev javnega medija Spletna stran OŠ Gorje, je odgovorni urednik umetniško področje dodelil športnemu uredništvu. Ja, kdo ve koliko kilometrov smo prehodili? Hoja pa je tudi šport, mar ne? Iskrena hvala, vsem, ki s(te)o pomagali izpeljati projekt!

Video  in album slik