Projekt Evropska vas 2013

eu zastavaV sredo 8. maja 2013 je na Linhartovem trgu v Radovljici potekala prireditev Evropska vas, kot vsako leto ob dnevu Evrope. Učenci gorenjskih osnovnih šol so tekom šolskega leta spoznavali Evropsko unijo in njene države članice. OŠ Gorje je predstavila države Slovenija, Nemčija, Italija in Litva. Predstavili smo najbolj znane pravljice omenjenih držav: Ostržka, Janka in Metko, Kekca ter litovsko pravljico Dvanajst bratov – črnih vranov. S svojo ustvarjalnostjo so se še posebej izkazali učenci prve in druge triade ter učenci 8. razreda. S svojim nastopom pa je prireditev popestril otroški pevski zbor OŠ Gorje z venčkom slovenskih ljudskih pesmi s petjem in plesom. Zborček so s harmonikami spremljali učenci 7. razreda Klemen Rozman, Izidor Erazem Kamšek in Matic Jelenc, nad vsem pa je bdela njihova mentorica Melita Gerdej.

Preživeli smo lep dan!