Zadnji septembrski petek je v Škofji Loki že dolga leta rezerviran likovni ustvarjalnosti – srečanju osnovnošolcev iz cele Slovenije na Mali Groharjevi slikarski koloniji. Pod mentorstvom učitelja Primoža Poklukarja se je redno udeležujejo tudi učenci naše šole.

Letos so šolo zastopali učenci Luka Por iz petega ter Gabrijela Tomaževič in Luka Kocjančič iz sedmega razreda.

Vreme nam je bilo naklonjeno, srednjeveška pročelja hiš na starem trgu so se nastavljala soncu in kazala pisane barve poslikav – od tod verjetno izraz »Pisana Loka«.

Kolonija vsakega udeleženca obogati z novimi izkušnjami slikanja na prostem, pa tudi z novimi idejami za ustvarjalnost, ki jo lahko vidijo pri drugih udeležencih.

Učenci so ustvarjali v poljubno izbranih likovnih tehnikah, Luka Por in Gabrijela sta se odločila za kombinacijo akvarela in tuša, Luka Kocjančič ima rad klasično risbo s svinčnikom.

Končni izdelki in zadovoljni izrazi učencev so dokaz, da je Groharjeva kolonija v celoti upravičila svoj likovno ustvarjalni namen!