V preteklem tednu sta nas razveselili kar dve novici o uspešnih udeležbah naših učencev na likovnih natečajih.

Na mednarodnem otroškem likovnem bienalu OŠ Božidarja Jakca je bila grafika učenca 8. razreda Luke Zupančiča izbrana med 5 najboljših v kategoriji 3 triade OŠ. Na natečaju je sodelovalo 35 slovenskih osnovnih šol in 26 osnovnih in umetniških šol iz tujine (Srbije, Mehike, Izraela, Madžarske, Nepala, Luksemburga in Armenije), kar daje izboru še večjo težo.

Na tradicionalnem natečaju Plakat miru ( Lions klub)  z naslovom Bodočnost miru pa je izdelek Nine Mežek iz 7. razreda prejel prvo nagrado na regijskem izboru in se tako uvrstil na državni izbor.

Obe nagradi govorita o tem, da na naši šoli ne manjka ustvarjalnosti, ki jo učenci razvijajo in nadgrajujejo pri izbirnih predmetih likovnega snovanja.

Iskrene čestitke obema nagrajencema!

Primož Poklukar, učitelj LUM