Prejšnji teden smo na naši šoli gostili 12 učencev in 2 učitelja iz Španije. Prišli so na izmenjavo v okviru projekta Erasmus+ Perspectives4Democracy. Njihova šola je Colegio Salesiano San Jose v Salamanci. Z njimi smo se družili 4 dni, od ponedeljka do četrtka. V ponedeljek in torek dopoldne smo imeli v šoli delavnice. Pogovarjali smo se o demokraciji, o časovnem traku razvoja demokracije v posameznih državah in o demokratičnih institucijah npr.: parlamentu. Popoldneva smo izkoristili za ogled Zgornjih Gorij in Poglejske cerkve ter Blejskega gradu in otoka. V četrtek smo se odpeljali na ogled Kranjske Goe in Planice. Tam smo imeli zabavne športne igre na snegu. Zvečer pa smo imeli slavnostno večerjo in podelitev certifikatov. V četrtek pa smo si ogledali Ljubljano, Hišo Evropske unije in se sprehodili mimo arhitekturno zanimivih stavb v Ljubljani.

Učenci in učitelji iz Španije so bili navdušeni nad našo pokrajino, predvsem pa nad snegom. Tudi naši učenci so se zadovoljni in polni vtisov ter novih prijateljstev kar težko poslovili od njih.

Uspeli smo izvesti obisk in uresničiti želje, da se srečamo v živo. Spisana je še ena uspešna zgodba naše osnovne šole.

Hvala učiteljicam – Tatjani, Biserki in Vesni ter učencem, ki so sodelovali.

Zapisala Jerca Šolar Rihtar – koordinatorica projekta