V šolskem letu 2021/22 se je OŠ Gorje pridružila projektu Krokus, v katerem sodelujejo številne šole v več evropskih državah. V Sloveniji projekt koordinira Sinagoga Maribor, Irska organizacija za izobraževanje o holokavstu pa nam je podarila čebulice rumenega žafrana. Učenci 7.a razreda so jih v tednu pred jesenskimi počitnicami posadili na gredico pred šolo v spomin na milijon in pol judovskih otrok, ki so bili žrtve nacističnih grozodejstev. Rumene cvetlice nas bodo zgodaj spomladi spominjale na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacistične vladavine. Z učenci se bomo otrok, ki so umrli v holokavstu še posebej spomnili 27. januarja, na mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta.

S sodelovanjem v projektu Krokus želimo predstaviti holokavst mladim ljudem in s tem opozarjati in ozaveščati o nevarnostih rasizma in nestrpnosti. Želimo, da se mladi začnejo še bolj zavedati pomena vključenosti in spoštovanja vseh ljudi, ne glede na njihovo raso, narodnost, invalidnost, spolno usmerjenost, versko prepričanje ali katerokoli drugo osebno okoliščino.

Vesna Leban, mentorica