Mednarodna skupnost je letos že dvajseto leto zapored obeležila 27. januar kot dan spomina na žrtve holokavsta, ko so med drugo svetovno vojno Hitlerjevi nacisti v koncentracijskih taboriščih usmrtili okoli šest milijonov Judov.

Na OŠ Gorje smo se učenci 7.a razreda pri pouku državljanske in domovinske vzgoje ter etike veliko pogovarjali o teh grozotah, za katere želimo, da se ne bi nikdar ponovile. Ogledali smo si pretresljiv film Deček v črtasti pižami, ki opisuje dogajanje v nacistični Nemčiji med drugo svetovno vojno. Tudi letošnje šolsko leto sodelujemo v projektu KROKUS in smo že v oktobru v cvetlično gredico posadili čebulice rumenega žefrana, ki bodo prav te dni zacveteli.

Za obeležitev spominskega dne smo po ozvočenju prebrali nagovor s simboliko dneva ter v šolski avli pripravili razstavo. Ob tem smo pomislili na vse nedolžne žrtve, ki so dale življenje za to, da lahko mi vsi danes živimo v svobodni Evropi, kjer se spoštujejo človekove pravice.