04/574-51-30 solagorje@osgorje.si

Slika1

TEDENSKI JEDILNIK 4                                                                                                     28. 11. – 2. 12. 2022

DOPOLDANSKA MALICA

KOSILO

PONEDELJEK

BREZMESNI DAN

BUHTELJ Z MARMELADO (1a, 7, 6)

Dodatno iz EU Šolske sheme: MLEKO (7)

ZELIŠČNI ČAJ- planinski

HRUŠKA

KORENČKOVA JUHA (1a)

ŽLIKROFI S SIROVO OMAKO (1a, 3, 7)

KITAJSKO ZELJE V SOLATI Z BUČNIM OLJEM

SADNI ČAJ

DAN BREZ dodanega SLADKORJA

ČRN KRUH (1a, 1c)

TOPLJENI SIRČEK (7, 3)

ČEŠNJEV PARADIŽNIK

SADNI ČAJ – malina

GOVEJA JUHA Z REZANCI (1a, 3, 9)

VODNI VLIVANCI (1a, 3)

MILANSKA OMAKA (1a)

POSIP IZ RIBANEGA SIRA (7)

ZELENA SOLATA

ZELIŠČNI ČAJ

PIRINA ŠTRUČKA S SEMENI (1d, 1a, 1c)

SADNI JOGURT- breskev (7)

Dodatno iz EU Šolske sheme: SLOVENSKO JABOLKO

JEŠPRENOVA JUHA (1c, 9)

NARAVNO PEČEN PIŠČANČJI FILE

DŽUVEČ RIŽ

MEŠANA SOLATA (motovilec in koruza)

SADNI ČAJ

ČETRTEK

ŠTRUČKA (1a)

PIŠČANČJA HRENOVKA

GORČICA (10) ali KEČAP

ZELIŠČNI ČAJ – otroški

ZELENJAVNA MINEŠTRA Z BLEKI (1a, 3, 9)

HIŠNI SKUTNI ŠTRUKLJI S PRELIVOM IZ GOZDNIH SADEŽEV (1a, 3, 7)

VODA

MLEČNI PŠENIČNI ZDROB (1a, 7)

POSIP S KOKOSOM IN KAKAVOM (6)

MELONA

GOVEJA JUHA Z ZAKUHO (1a, 3, 9)

HIŠNA MLETA PEČENKA (1a, 3)

PIRE KROMPIR (7)

ZELENA SOLATA Z RDEČIM RADIČEM

SOK

Učenci imajo v jedilnici vedno na voljo svežo pitno vodo oziroma manj sladkan čaj, kruh in sadje.

Snovi ali proizvodi iz njih, ki povzročajo alergije ali preobčutljivosti: 1=žita, ki vsebujejo gluten (a. pšenica, b. rž, c. ječmen, č. oves, d. pira, e. kamut ali njihove križane vrste), 2= raki, 3=jajca, 4= ribe, 5= arašidi (kikiriki), 6=zrnje soje, 7= mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo), 8= oreški (a. mandlji, b. lešniki, c. orehi, č. indijski oreščki, d. ameriški orehi, e. brazilski oreščki, f. pistacija, g. makadamija, h. orehi Queensland), 9=listna zelena, 10= gorčično seme, 11= sezamovo seme, 12= žveplov dioksid in sulfidi, 13= volčji bob, 14= mehkužci                                                                                                     Vir: Uredba 1169/2011 (EU)

Informacije o alergenih v prehrani dobite pri vodji šolske prehrane ali v šolski kuhinji.

Jedi, ki jih pripravljamo v kuhinji lahko vsebujejo sledi alergenov iz Priloge II Uredbe 1169/2011 (EU). Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

OPOMBA: V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil ali ob poteku drugih dejavnosti na šoli, si kuhinja pridržuje pravico do spremembe jedilnika.

OGLED SADOVNJAKA RESJE

Poizkusili smo sorti GALA in ELSTAR. Z vodjo sadovnjaka go. Tatjano Zupan. akole izgleda deklaracija. Sadvnjak se razteza na 30 ha. Pripravljeno na odvoz. Slastna jabolka. Sortirni stroj dvigne do 400 kg jabolk naenkrat. Na tekočem traku. Sortiranje jabolk. Poslušali smo zanimivo predavanje.

PRIJAVA IN ODJAVA PREHRANE

PRIJAVA IN ODJAVA PREHRANE JE MOŽNA LE PREKO E- ASISTENTA ZA TEKOČI DAN DO 8. 30.