V petek, 20. 9. 2024 je v Koroški galeriji likovnih umetnosti Slovenj Gradec (KGLU) potekala slavnostna otvoritev Razstave izvirne otroške risbe, literature in fotografije. Razstava je potekala v okviru 32. mednarodnega likovnega natečaja KGLU, na katerega je prispelo preko 900 del. Izmed vseh prispelih je bilo nagrajenih zgolj 10 likovnih izdelkov ter po 5 fotografij in literarnih prispevkov.
Na natečaju je z devetimi likovnimi izdelki sodelovala tudi naša šola. V dveh različnih grafičnih tehnikah smo ustvarjali na temo puščavskih popotnikov. Razveselilo nas je, da so bili prav vsi izdelki uvrščeni na razstavo, eden izmed njih pa celo nagrajen!
Slavnostne otvoritve razstave se je udeležil in tam s ponosom predstavljal Osnovno šolo Gorje tudi avtor nagrajene grafike Jaka Lah iz 8. razreda. Čestitke Jaku in ostalim sodelujočim za odlične likovne izdelke, ki v svet nosijo dober glas naše šole!

Primož Poklukar, učitelj LUM