V petek, 29. septembra, je bilo na starem mestnem trgu v Škofji Loki še posebej  živahno. Trg in okoliške mestne ulice so bile polne mladih umetnikov. Potekala je tradicionalna Mala Groharjeva kolonija, namenjena učencem višjih razredov vabljenih osnovnih šol.  Sončno in toplo jesensko vreme ter pisana pročelja starih mestnih hiš so ustvarjala izjemno kuliso. Med mladimi umetniki so bili tudi trije učenci naše šole. Katarina Jereb in  Samo Jakopič iz osmega razreda ter Ela Zupan iz devetega so več kot uspešno zastopali barve naše šole. Izbrane motive so slikali v kombiniranih tehnikah akvarela in voščenih pastelov. Vsem trem je v svoje motive uspelo ujeti  sproščenost, svežino in mladostno barvitost. O tem se lahko prepričate v priloženih fotografijah.

Primož Poklukar, učitelj LUM