Mednarodni likovni natečaj za otroke v čeških Lidicah velja za enega najmočnejših na svetu in z dolgo tradicijo.

Zgovorne so številke o sodelujočih. Na letošnjem natečaju,  že 52. po vrsti, je sodelovalo 12946 mladih umetnikov iz kar 81 držav sveta. Konkurenca je zares izjemna, med sodelujočimi najdemo številne umetniške šole.

Iz Slovenije je prispelo 516 izdelkov, iz naše šole 8.

Izmed vseh prejetih del je strokovna komisija izbrala in z medaljo nagradila 126 posameznikov ter 49 ustanov za kolekcije izdelkov. Podelila je še 1168 častnih priznanj za kvalitetne izdelke.

Ker je v taki konkurenci težko pričakovati kakršno koli nagrado in velja predvsem slogan, da je važno sodelovati, nas je toliko bolj presenetila nagrada – medalja za kolekcijo petih grafik!

In kateri so nagrajeni avtorji likovnih izdelkov? Limoni Železnik in Matic Poklukar iz drugega razreda ter Živa Ahčin, Enya Kralj ter Benjamin Hrustelj iz četrtega.

Likovne izdelke z motivom kamelje karavane (letos je svetovno leto kamelijad) smo v okviru podaljšanega bivanja ustvarjali v grafičnih tehnikah suhe igle in jedkanice. Mentorji smo bili Branka Poklukar, Maja Prešeren in Primož Poklukar.

Iskrene čestitke vsem nagrajenim avtorjem!

Povezava do spletne strani: https://www.mdvv-lidice.cz/en/current/awards/foreign/

Primož Poklukar, učitelj likovne umetnosti, OŠ Gorje